-->

суббота, 28 мая 2016 г.

Отчет "Института экосферной революции" № 1.

Звіт про роботу ГО «ІЕР» за 1-й квартал 2016 року.

   З моменту своєї офіційної реєстрації наприкінці грудня 2015 року ГО «ІЕР» зосередило роботу за трьома напрямками.

1.     Реформа системи освіти.
- Розробка проекту концепції реформи. Презентація першого варіанту концепції реформи системи освіти (пілотного проекту для Одеської області) у Impact Hub Odessa
- Завдяки в основному зусиллям робочої волонтерської групи «Реформа системи освіти» при підтримці ГО «ІЕР» та ЗМІ скасовано протизаконні так звані «резерви» у бюджеті м. Одеса на 2016 рік освітньої (86868,89 тис. грн.) та медичної (40000 тис. грн.) субвенцій з державного бюджету України місцевому бюджету м. Одеси. (4 офіційні заяви у різні інстанції щодо грубих порушень БКУ, публікації у ЗМІ, усні перемовини з чиновниками, тощо). На 01.01.2016 р. залишок коштів освітньої субвенції становив 73 694 585,27 грн., медичної – 23 238 914,84 грн. З урахуванням збільшення освітньої субвенції на понад 21 млн. грн. на 2016 рік та, навіть, при можливому збільшені на понад 70 млн. видатків на утримання ПТНЗ галузь освіти м. Одеси отримала приблизно на 10-20% більше ресурсів ніж торік.
- численні пропозиції щодо видатків бюджету м. Одеси 2016 р. у галузі освіти (5 відповідних заяв до Департаменту освіти та науки та Управління з фізичної культури та спорту Одеської міської ради) (Результат – частково прийняті, робота триває)
- заява щодо приведення у відповідність Постанові КМУ № 65 від 01.03.2014 р. Розпорядження Одеського міського голови №47 від 25.01.2016 р. «Про заходи щодо збалансування бюджету м. Одеси, економного та раціонального використання бюджетних коштів» (Результат –  на розгляді)- декілька заяв, зокрема, до Управління з фізичної культури та спорту Одеської міської ради та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ООДА щодо суттєвого збільшення норм витрат на проведення спортивних заходів відповідно до вимог Постанов КМУ № 63 від 06.02.1992 р., № 689 від 18.09.2013 р., Наказів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту № 144 від 27.01.2014 р., № 795 від 03.03.2016 р. (Результат – на розгляді, робота триває)
- пропозиції Департаменту освіти і науки ООДА щодо системного усунення деяких існуючих недоліків та проблем в галузі освіти області, сприяння проведенню дійсної реформи системи освіти в Одеській області, як можливої пілотної частини реформи Всеукраїнської (10 пунктів) (Результат – на розгляді, терміни не дотримані)
- пропозиції (порівняльна таблиця на 25 аркушах) до проекту ЗУ «Про освіту» (Результат – знаходяться на розгляді в «офісі ОПР») 


3.     Розробка концепції екосферного розвитку.
- Сформулювали основні принципи (тези) стратегії екосферного розвитку. Це системність, прозорість, результат. Тобто, стратегія екосферного розвитку ґрунтується на триєдиному принципі системності, прозорості, результаті.
   Системність означає перш за все те, що будь-які реформи, дії та їх планування повинні здійснюватися саме системно в одному напрямку (екосферному), послідовно, з урахуванням позитивних зворотних зв’язків. Для цього розробляється і постійно вдосконалюється та розширюється Об’ємна матриця розвитку.   
   Прозорість, відкритість будь-якої інформації, процесів. Треба виходити з того, що будь-яка інформація, яка є закритою, може бути небезпечна для суспільства, створює можливості для корупції та іншої злочинної діяльності. Тому прозорість у якості одного з головних принципів стратегії означає послідовне відкриття все більш повної суспільно важливої інформації, легкість пошуку, зручність використання такої інформації та одночасно її інтеграція для прискорення всебічного світового розвитку, перш за все економічного.   
   Результат у свою чергу забезпечується відповідною ресурсною базою, зокрема, фінансовою. Реформування проводиться тільки там, де це необхідно у першу чергу, для досягненням повного результату в межах даного рівня та об’єму, а також щоб максимально ефективно впливати на більш масштабні системи та відкривати можливість, зокрема, через створення нової ресурсної бази, для послідовного руху далі.
   Всі три принципи стратегії є нерозривно зв’язаними один з одним.  
   Крім того, стратегія екосферного розвитку передбачає метод досягнення оптимальної мети розвитку. Він ґрунтується на оптимальному розділенні функцій у будь-якій системі при одночасному наданні максимальної самостійності її «фундаменту» і забезпеченні максимальної кількості та якості позитивних зворотних зв’язків як внутрішніх, так і зовнішніх. А також на вивченні поля розвитку, оптимальної мети розвитку та оптимального шляху розвитку.  


Комментариев нет:

Отправить комментарий